Visa hotell på karta
Asterolithos
Asterolithos Hotell Fira ligger cirka 5 minuters gångavstånd från Ortodox katedral och cirka 5 minuters gångavstånd från Arkeologiskt museum. Detta 4-stjärniga hotell erbjuder gästerna transfer.
Firas centrum kan nås på 5 minuters promenad. Hotellet erbjuder närhet till sådana natursevärdheter som Nisís Néa Kamméni (3 km) och Monolithos strand (4 km). Skaros klippa ligger ca 2 km bort, medan busstationen Fira Terminal bredvid boendet. Det tar 5 minuter att nå linbanan Station.
Vissa rum har uteplats och balkong. Rummen på detta hotell har ett marmorgolv.
Kastro och Don Angelo ligger 5 minuters promenad bort och erbjuder de bästa rätter i Fira.
Fler +
Mindre -
Vänligen vänta, vi kontrollerar tillgängliga rum för dig.
Söker hotell
Bekvämligheter
Viktiga bekvämligheter
- Gratis Wi-Fi
- Pendeltrafik
- Rökning förbjuden
- Luftkonditionering
Faciliteter
Beskrivning:
- Rökfria rum
- Gratis Wi-Fi
Service:
- Flygplatstransfer
- Biluthyrning
Rummets bekvämligheter:
- Luftkonditionering
- Uppvärmning
- Terrass
Karta
Lokala sevärdheter
Sevärdheter
- regional market (150 m)
- Kira Thira (200 m)
- Ortodox katedral (300 m)
- Town Club (200 m)
- FIRA TOWN Thira Parking (150 m)
- Hondos Center Santorini (150 m)
- Karouanos (200 m)
- Pontian Genocide Monument (150 m)
Flygplatser
- Santorini (Thira) Flygplats (6 km)
Vanliga frågor
- ❓Var är Asterolithos Hotell beläget?Asterolithos Hotell ligger inom 1 km från centrum och i närheten av "Megaro Gyzi" Museum.
- 💵Vad är priset för ett rum på Asterolithos?På Asterolithos börjar priset för ett rum från 159€.
- ✈Hur långt är det från Asterolithos Hotell Fira till flygplatsen?Det är 0,5 km från Asterolithos Hotell Fira till Preveza flygplats.
- 🚎Vilka hållplatser ligger nära Asterolithos Hotell?Den närmaste busshållplatsen till Asterolithos Hotell är Taxi.
- 🕌Vilka landmärken ligger nära Asterolithos Hotell Fira?Landmärken nära Asterolithos Hotell Fira inkluderar Archaeological Museum of Thera och "Megaro Gyzi" Museum, som ligger bara några steg bort.